Violoncellista Vojtěch Nejedlý se věnuje hudbě již od útlého dětství, kdy začal hrát ve věku 4 let nejprve na zobcovou flétnu a následně ve věku 6 let si přibral violoncello (u prof. Mirko Škampy). Od roku 1998 deset let působil jako violoncellista v Pražském studentském orchestra (dir. O. Kukal, J. Hrůša, M. Ivanović) a v Českém studentském orchestru. Od roku 2008 je členem smyčcového kvarteta a v roce 2009 stál u zrodu Vinohradského symfonického orchestru.

Působí též v oblasti tzv. staré hudby, v letech 2004 – 2015 se pravidelně účastnil mezinárodních interpretačních kurzů staré hudby ve Valticích, kde se zdokonaloval v hraní na barokní zobcovou flétnu (Julie Braná, Petr Zejfart), barokní violoncello (Irmtraud Hubatschek), komorní hře (M. Štryncl, L. Vendl) a v roce 2015 se zúčastnil výběrových mistrovských kurzů barokního violoncella v anglickém Dartingtonu u R. Tunnicliffa. Je též vyhledávaný hráč bassa continua (barokní violoncello) různých sólistů či komorních vokálních a instrumentálních uskupeních (např. soubory Amor Aeternus, Ensemble Convertendo či Ensemble Intermundia).

Působil též jako zpěvák v komorním sboru Subito. Kromě klasické a staré hudby se účastní rozličných hudebních projektů, spolupracuje a doprovází různé soubory a muzikanty, od folkových (např. Eliška Sýkorová, Beata Bocek, Alasdair Bouch) přes world music (např. Romba, Szmyrum a chechuum). Od roku 2008 působí v balkánské kapele Džezvica.